Kategoriler
Uncategorized

Neden Buharlı Oto Temizleme?

Oto Sauna dünyadaki ilk ve tek ekolojik oto temizleme sistemidir.

Son yıllarda küresel ısınmanın etkisini arttırması nedeniyle su kaynaklarında yaşanan ciddi azalma, suyun sadece insanlar için değil tüm canlılar için ne kadar önemli olduğunu bizlere yaşatarak öğretti.

Oto Sauna “Çevreye duyarlı bir oto temizleme sistemi nasıl olmalı?” düşüncesinden yola çıkılarak dahiyane bir teknoloji olarak üretildi. Aracımızı yıkarken sadece su tüketmekle kalmaz çevreye aracımızdaki çamur, yağ kalıntıları, çeşitli deterjan ve kimyasalları da bırakırız.

Oto Sauna tüm bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmaktadır.

Oto Sauna ile aracınız temizlenirken 3 litre civarında su tüketimi yapılmakta ve hiçbir kimyasal kullanılmamaktadır. Çok çamurlu araçlarda bile basınçlı buhar teknolojisiyle çamur özel alaşımlı bezlerde toplanabilmektedir. Bu nedenle araçlarınız dilediğiniz her yerde, özellikle de ev yada işyerinizin otoparkında güvenle temizlenebilmektedir.

Klasik oto yıkama sistemlerinde kullanılan kimyasallar ve fırçalar zamanla aracınızın boyasında ciddi deformasyona yol açmakla birlikte araç kaportasının çürümesini hızlandırmaktadır. Güneşin zararlı UV ışınları, yoldan gelen zift, toz zerrecikleri, asit yağmurları, tuz, hava kirliliği, uçan haşereler ve ağaç reçineleri boya yüzeyinin dayanıklılığını, canlılık ve parlaklığını ortadan kaldırır. Bilindik oto yıkama teknikleri sadece suyun basıncı sayesinde kirleri temizlerken bu olumsuz etkenlere fayda etmez.

Oto Sauna tüm bu olumsuz etkileri çözerek aracınızın boyasına pürüzsüz, daha canlı, parlak bir görünüm kazandırır ve detaylı iç temizlikte ise sterilizasyon sağlar.

Klasik sistemlerde motor temizliği çevre kirliliğinin yanı sıra bazı riskleri de beraberinde getirmektedir. Özellikle aracın ateşleme sisteminin ömrünü azaltmakla birlikte ani arıza yapmasına neden olmaktadır. Ayrıca klasik sistemlerde basınçlı su tüm kiri motorun altına toplamakta ve burada bir tabaka oluşmasına neden olmaktadır. Oto Sauna ile motor temizliği basınçlı suya göre daha güvenlidir. Büyük kentlerde aracınızı yıkatmak ciddi zaman kayıplarını da beraberinde getirir. Trafik ve yıkama esnasında beklenen zaman günün en verimli saatlerini alıp götürür. Üstelik trafikte harcamış olduğunuz yakıtta buna eklendiğinde Oto Sauna ile otonuzu temizletmek size daha avantajlı gelecektir.

Oto Sauna‘nın uzman oto temizleme ekibi siz nerede olursanız olun bir telefonla ister evinizin parkına, ister işyerinizin parkına geliyor sizleri yepyeni ve güvenli bir teknoloji ile tanıştırarak otonuzu temizliyor. Bizimle bir kez tanıştığınızda hep görüşeceğiz.

Asla kimyasal kullanmayınız

Hepimiz otomuzun boyasının ilk günkü kadar parlak ve canlı olmasını isteriz. Zaman zaman çeşitli kimyasallarla aracımızın boyasını parlatma yoluna gideriz. Bu kimyasallar boyayı yumuşatarak geçici parlaklık kazandırır. Bu işlemi bir kaç kez tekrarladığınızda otonuzun boyasında yaşanan çözülme hızlanacak ve zamanla çatlamalar ve metalden kaynaklı küf lekeleri meydana gelecektir.

Araç kaportasına yoldan yapışan zift gibi çözülmesi zor maddeler için, boya çizikleri için, parlaklık kazandırmak maksadıysa her geçen gün piyasaya yeni bir ürün gibi alternatifi artırılarak sunulan çeşitli kimyasallar ülkemizde mobil ekiple de bilinçsizce uygulanmaya başlanmıştır. Unutulmamalıdır ki güçlü ve zararlı kimyasallar amacına uygulanan maddeye ve çevreye zarar vererek ulaşmaktadır.

Araç kaportası tozlu ya da çamurlu iken uygulanan kimyasallar da araç boyasında çizilmelere neden olmaktadır.

Son yıllarda su ve köpükle oto yıkama yaygın olarak kullanılmaktadır.

Klasik sisteme göre pek bir farkı bulunmayan sistem çevreye ciddi atık bırakmakla birlikte, aracımızın kaportasındaki boya çözülmesini ve çürümeyi hızlandırmaktadır. Kimyasallar geçici çözüm olarak kullanılmakta ve oto galerilerinin araçları satışa sunmadan önce sıkça uyguladığı bir sistem olarak başvurulmaktadır. Fakat boyasını capcanlı gördüğünüz araç çok kısa bir süre sonra mat bir görünüme kavuşmakta ve bu matlığı kalıcı hale dönüşmektedir.

İç Temizlikte Sterilizasyon

Oto Sauna buharlı temizleme sistemi araç iç temizliğinde de güvenle uygulanabilmektedir. İç temizliği yapılan araçlarda tam anlamıyla sterilizasyon sağlanmaktadır. Otonuzun içinde uygulanan Oto Sauna buharlı temizlik tüm bakteri, mayt, parazit gibi insan sağlığına zararlı tüm unsurları yok etmektedir. Kimyasal kullanılarak yapılan ya da klasik
yıkama sistemlerinde bu etki sağlanamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.