Kategoriler
Uncategorized

BUHARLI OTO YIKAMA MAKİNESİ ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

PED Raporu Basınçlı ekipmanlar yönetmeliği (Pressure Equipment Directive) PED (97/23/EC) Buhar basınçlı kazanlarda güvenlik, hayati bir önem taşır. AB ülkelerinde bu tarz makineler PED uygunluk raporu ile garanti altına alınır. Bu nedenle bu tarz buhar basınçlı makinelerin PED raporunu mutlaka isteyiniz. Maalesef piyasada PED raporu olmayan buhar basınçlı makineler satılmaktadır.

* KİREÇ ÖNLEYİCİ SİSTEM

Kireç, buharlı sistemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biridir. Alacağınız Buhar Makinesinde kireç önleyici sistem olduğundan emin olun, harici bir filtre sistemi kullanmayınız.

* KAZAN

Kazan INOX olmalıdır.

* PLASTİK KASA OLMASI

Metal kasalar iletken olduğundan, plastik kasa olması çok daha güvenlidir. Metal kasalar herhangi bir elektriksel problemde yaralanmalara sebep olabilir.(Örnek: Bütün dünyadaki ev içi temizlik makineleri dahi plastik kasalıdır) Ayrıca plastik kasalar, metal kasalara oranla sökülüp takılma esnasında çok daha pratiktir.

* SANAYİ BAKANLIĞINDAN ONAYLI 2 YILLIK RESMİ GARANTİ BELGESİ

Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre üretici yada ithalatçı firma ürün için en az 2 yıllık garanti vermek zorundadır. Bu garanti belgesinin Sanayi bakanlığından onaylı olmasına dikkat ediniz.

* YETKİLİ SERVİSİNİN TSE YETERLİLİK BELGESİNE SAHİP KURUMSAL BİR FİRMA OLMASI

Üretici yada ithalatçı firma satış sonrası teknik servis hizmeti sunmalı ve Teknik servisin TSE yeterlilik belgesine sahip olması gerekmektedir.

* TABANCA VE HORTUMLAR

Buhar tabancalarının maliyeti yüksek olduğundan, genellikle piyasada buhar yerine su tabancası kullanılmaktadır. Su tabancası kısa sürede buhar kaçağı yapmaya başlar, buda makinenin fazla çalışmasına, dolayısıyla fazla mazot harcamasına neden olur. Hortumlar ise kesinlikle silikon kaplamalı teflon hortum olmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.