Buharlı Temizlik Nedir ?

Klasik, bilinen temizlik sistemlerinden çok daha etkili ve en önemlisi de daha hijyenik temizlik sağlayan güvenilir bir temizlik metodudur.
Bu temizlikte deterjanın yerini buhar almıştır. Buhar belirli bir basınç ve ısı değerine ulaşınca iyonize olur ve iyonize buhar tanecikleri temas ettiği yüzeylere tutunmuş olan kir tanecikleri ile bir bağ oluşturur. Bu bağ aynı zamanda kir taneciğini bağlı olduğu yüzeyden koparır. Böylece temizliğin ilk aşaması gerçekleştirilmiş olur. Buharla nemlendirilmiş bez bu operasyonun ardından kir taneciğini yakalayarak temizlik operasyonunu tamamlar. Ya da birinci aşamanın ardından yapılan bir vakumlama işlemi temizliği tamamlar. Her hangi bir kimyasal ürün kullanılmadığı için insan sağlığına ve çevreye zarar vermediği gibi gerçek anlamda HİJYEN sağlayarak çocuklarımızın ve sizlerin rahat nefes almanızı sağlar.

Kesinlikle deterjan ve diğer benzeri kimyasal ürünler kullanmadan, suyun 150 derece buhara dönüşmesiyle yaşam alanlarınızda bulunan tüm eşyaları pratik ve hızlı bir şekilde temizleyerek hijyen sağlıyoruz. Bu yöntem ile aynı zamanda kimyasalların uzun zaman zarfında yaşam alanlarınızda bulunan materyallere ve çevreye verdiği zararlardan korunabilirsiniz.

Buharlı temizlik sisteminin ” Yüksek Isıdaki Buhar “ sayesinde alerjenlerle (akar) mücadelede bilinen tüm yöntemlerden çok daha başarılı ve çok kesin bir çözüm alabilirsiniz.